Программа тренинг-курса «УЗИ мягких тканей»
Последнее обновление – 28.07.2023
Для чего делают УЗИ мягких тканей
УЗИ используется не только для диагностики внутренних органов и сосудов, но и для обследования мягких тканей кожи, подкожно-жировой клетчатки, мышц. С его помощью можно обследовать и дифференцировать подозрительные новообразования и отеки, выявить причину воспаления лимфоузлов и оценить последствия травм. Чаще всего обследуется шея, грудь, живот и ноги.
К примеру, доступность детального обследования узлов шеи расширяет спектр диагностически значимых критериев. Наличие метастазов в лимфатических узлах у больных с опухолями головы и шеи неблагоприятным прогностическим фактором, а стадия патологического процесса с поражением лимфатических узлов в значительной степени влияет на выбор способа лечения. Опухоли грудной клетки могут метастазировать в шейные лимфатические узлы, что часто влияет на определение стадии. Стадирование злокачественной лимфомы включает все локализации лимфатических узлов, в том числе и на шее.
Програма тренінгу
- Диференціальна діагностика утворень шиї
- Ультразвукова діагностика патології шийних лімфатичних вузлів
Практика: алгоритм обстеження шийних лімфовузлів. - Ультразвукова діагностика хвороб і пухлин м’яких тканин: підшкірно-жирова клітковина, м’язи, нерви, кісткова тканина
Практика: методика обстеження м’язів, нервів, кісткових тканин - Можливості ультразвуку в діагностиці периферичних утворень легенів і середостіння
Практика: методика УЗ-обстеження органів грудної клітини - Розбір клінічних випадків
Різновиди УЗД м’яких тканин
- УЗД шиї. Дослідження здійснюють з метою визначення патологічних процесів. Зазвичай проводиться оцінка функціонування кровотоку, виключаються злоякісні новоутворення та інші патологічні процеси.
- УЗД обличчя. Фахівці рекомендують проводити діагностику обличчя в разі, якщо пацієнта мучать постійні гнійні висипи, незрозуміла біль або ж гематоми, які з’являються без видимих причин. Показанням також є дерматологічні проблеми та стани після процедур естетичної медицини. Детальніше це можна дізнатися на тренінг-курсі «УЗД шкіри».
- УЗД черевної порожнини. В даному випадку мова йде про діагностику внутрішніх органів. Перевіряють нирки, печінку, селезінку і т.д. Детальніше це можна дізнатися на тренінг курсі «УЗД в ендокринології».
- УЗД стегна. Проводиться для оцінки функціонування підколінних сухожиль, сідничного нерва, сідничних м’язів. Дозволяє стежити за динамікою терапії. Детальніше це можна дізнатися на тренінг-курсі «УЗД в травматології та ортопедії».
- УЗД гомілки. Найчастіше таку процедуру здійснюють при травмах в цій зоні. УЗД необхідно для виключення серйозних ушкоджень. УЗД верхніх кінцівок. За допомогою ультразвуку можна вивчити стан тканин, лімфатичних вузлів, жирових клітин, судин. Детальніше про УЗД руки: плечового суглоба, ліктьового суглоба і кисті можна дізнатися на тренінг-курсі «УЗД в травматології та ортопедії».
- УЗД лімфатичних вузлів. Оцінка стану зон регіонарного лімфовідтоку при обстеженні онкологічних хворих має вирішальне значення у визначенні лікувальної тактики та прогнозі перебігу захворювання. Знання шляхів лімфовідтоку дозволяє вести цілеспрямований пошук метастатичних змінених лімфатичних вузлів у хворих із злоякісними новоутвореннями. Уточнення локалізації та кількості виявлених змінених лімфатичних вузлів дає можливість уточнити стадію пухлинного процесу.
У більшості випадків дослідження м’яких тканин рекомендовано при наявності хоча б одного з ряду симптомів, які можуть сигналізувати про патологію. До цього списку належать такі випадки:
- наявність новоутворень, розташованих в м’яких тканинах (ліпоми, гігроми і атероми);
- регулярне виникнення гнійничкових утворень на м’яких тканинах;
- больові відчуття в суглобах, підозра на розрив м’язів або сухожиль;
- ревматоїдні захворювання;
- безпричинне збільшення лімфатичних вузлів;
- майбутнє хірургічне втручання на м’яких тканинах;
- контроль динаміки лікування.