УЗД в отолорингологіїУЗД в отолорингології

Курсу “УЗД в оториноларингології”

Цільова аудиторія курсу “УЗД в оториноларингології”: лор, стоматологи, пластичні хірурги, лікарі сімейної медицини, педіатри, ендокринологи та інші

Дата проведення: 24.10.2021

Місце проведення: Київ, провулок Куренівський, 17

Ментори:

Андрій Соломка, лікар УЗД, асистент кафедри післядипломної освіти ОНМедУ (курс «Ультразвукова діагностика»), провідний фахівець УЗД невідкладних станів Одеського департаменту охорони здоров’я

Світлана Соломка, к.мед.н., патофізіолог, фахівець ультразвукової діагностики

Група: до 15 учасників

Чому потрібно володіти навичками УЗД і в чому актуальність курсу “УЗД в оториноларингології”

УЗД для лорів в сучасній отолорингології в переважній більшості випадків просто необхідно, оскільки під його впливом істотно підвищується проникність шкірного бар’єру і клітинних мембран внаслідок того, що відбувається механічне розпушення сполучної тканини і деполімеризація гіалуронових кислот.

Всередині клітин утворюються мікропотоки, які переміщують внутрішньоклітинні утворення і оголюють ферментативні центри. У зв’язку з цими змінами різко зростає функціональна активність клітин і підвищується їх сприйняття до фізичних, хімічних і фармакологічних процесів впливу.

Саме з цієї причини УЗД для лорів не тільки дозволяє максимально точно визначити вогнище захворювання, але багаторазово збільшує лікувальний ефект будь-якої отолорингологічній хвороби.

 • УЗД для лорів дає можливість не тільки проводити дослідження, які дозволяють оцінити стадію запального процесу, а й прискорити термін одужання пацієнта, уникнувши при цьому ускладнень і, найчастіше, хірургічного втручання.
 • УЗД для лорів здатне виявляти дифузні ущільнення органів, виявляти в них порожнини з рідиною, а також знаходити пухлиноподібні утворення і осередки ущільнень. Наприклад, якщо рентген нездатний виявити пухлину, коли її щільність в півтора-два рази відрізняється від щільності здорової тканини і, найчастіше, вже неоперабельна, то ультразвук бачить це утворення набагато раніше.
 • УЗД при наявності запальних процесів в вусі, середніх і зовнішніх отитах дає можливість запобігти ряду ускладнень, – таких, як необоротне зниження слуху пацієнта (кондуктивна і нейросенсорна туговухість), дозволивши на ранній стадії захворювання ліквідувати вогнище виникнення патології, прибрати біль і зберегти слух.

За допомогою сучасних апаратів УЗД проводиться УЗД пазух носа, – це відбувається із застосуванням спеціального датчика ультразвуку. Одним з найбільш перспективних напрямків у використанні ультразвуку низької частоти вважається санація запальних вогнищ. УЗД слизової порожнини вуха і носоглотки здійснюється із застосуванням різноманітних волноводов-інструментів, які будуть повністю відповідати анатомічним і функціональним особливостям ЛОР-органів пацієнта.

Основними перевагами діагностики УЗД для лорів можна вважати його неінвазивність і відносну безпеку. Неінвазивний УЗД в отоларингології дозволяє без проблем проводити діагностику дітям будь-якого віку, людям похилого віку та пацієнтам у тяжкому стані.

Крім того, УЗД можна проводити рівно стільки разів, скільки це буде необхідно.

Програма курсу “УЗД в оториноларингології”

 • Основи фізики ультразвуку та інформаційні технології в ультразвукових дослідженнях
 • Методологія УЗД (В-режим, кольорова і спектральна допплерографія), а також нові технології, основні поняття і ефективність діагностики
 • Національне керівництво для лікарів, які направляють пацієнтів на радіологічні дослідження (рівень доказовості рекомендацій: A,B,C)
 • Знайомство з устаткуванням для УЗД
 • Анатомо-фізіологічна ехокартина

Практика. Відпрацювання практичних навичок на моделях  –  прийом пацієнтів

 • Ультразвукова діагностика основних запальних процесів і утворень
 • Ультразвукова діагностика регіонарних лимфатичних вузлів
 • Ультразвукова діагностика вузлових утворень щитовидної залози: особливості застосування системи класифікації ACR TI-RADS
 • Ультразвукова діагностика слинних залоз (сиалоденитів : паротіт, субмандібуліт, сублінгвіт  різноманітної етіології)

Практика. Відпрацювання практичних навичок на моделях  –  прийом пацієнтів

 • Ультразвукова діагностика  слинних протоків (сіалодохіт, сіалолітіаз, дуктєктазія )
 • Ехосінусоскопія
 • Ультразвукові ознаки абсцедування
 • Малоінвазивні втручання під контролем УЗД

Практика. Відпрацювання практичних навичок на моделях  –  прийом пацієнтів

Формат навчання: лекції з теорією чередуються з обов’язковими елементами практики («постановка руки», робота на пацієнтах-моделях з датчиками) .

Навчання проводиться на обладнанні експертного рівня ESAOTE (Італія). 

Тривалість курсу: 1 день – з 09:00 до 17:00.

Найближчі дати проведення: 24.10

Вартість:3500 грн.

За умови повної оплати до 05.10.2021 – вартість зі знижкою 3000 грн.

Перед оплатою уточнюйте наявність вільних місць!

Після проходження курсу надається сертифікат із 15 балами БПР згідно Наказу МОЗ України від 22.02.19 №446 “Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів” та Наказу МОЗ України від 19.01.2021 № 74 “Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України” (Додаток 5 до Порядку атестації лікарів пункт 1 розділу V)”.

Організатор: Міжнародна академія сучасної медичної освіти (МАСМО)

Партнери

canfield