УЗД у флебології - EduMed - Міжнародна академія сучасної медичної освіти

УЗД у флебології

УЗД у флебології

Азбука ультразвукової діагностики захворювань вен нижніх кінцівок. 

Яка діагностична інформація насправді необхідна клініцисту?

УЗД у флебології
УЗД у флебології

Цільова аудиторіяУЗД у флебології“: лікарі УЗД, хірурги, флебологи, лікарі приватної медицини.

Дата проведення: 6 грудня 2023 року

Місце проведення: Київ, провулок Куренівський, 17

Ментор: Швед Олена Євгенівна, лікар ультразвукової діагностики, лікар судинний хірург, кандидат медичних наук, державна наукова установа «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами. 

Група:  до 10 учасників

Чому УЗД потрібно для спеціалістів судинної хірургії?

Сучасна флебологія неможлива без кваліфікованого ультразвукового обстеження вен методом ультразвукового дуплексного сканування (УЗДС), який вже давно став «золотим» стандартом діагностики. Малоінвазивність, повторюваність, висока чутливість та специфічність методу УЗДС робить його незамінним для обстеження як амбулаторних пацієнтів приватних клінік так і важких пацієнтів хірургічних стаціонарів.

Стрімке зростання популярності сучасних малоінвазивних методів лікування варикозної хвороби та інших захворювань вен диктує необхідність передопераційної візуалізації та інтраопераційного супроводу лікувальної процедури. Для виконання цих задач метод УЗДС є обов’язковим. Оперативне лікування вен нижніх кінцівок не може виконувати хірург (флеболог), який не розуміється на нюансах ультразвукової діагностики судин або не володіє цим методом власноруч.

До недоліків  методу УЗДС найчастіше відносять операторозалежність, підкреслюючи цим надзвичайну важливість  застосування методу в  руках грамотного фахівця, який добре обізнаний в сучасних принципах діагностики та лікування захворювань вен для попередження діагностичних помилок, гіпо-  та гіпердіагностики. Між тим, на відміну від інших методів ультразвукової діагностики, метод УЗДС має цілу низку особливостей, пов’язаних з варіативністю анатомічної будови венозної системи кінцівки та гемодинамічними особливостями розвитку хвороби, від розуміння яких безперечно буде залежати результат лікування. Тому, професіонал, який володіє цими знаннями та вміннями, буде незамінною частиною флебологічної служби.

Оскільки тематика курсу лежить на межі між такими спеціальностями, як ультразвукова діагностика та судинна хірургія (флебологія), курс буде корисним фахівцям обох спеціальностей та допоможе їм проникнути в таємниці суміжної професії та налагодити спілкування між собою «однією мовою».

Програма “УЗД у флебології”

 • Сучасні вимоги щодо діагностики хронічних захворювань вен нижніх кінцівок. Мета обстеження (що досліджувати і чому?)
 •  Технічні можливості методу УЗДС в діагностиці захворювань вен нижніх кінцівок. Переваги, недоліки та обмеження методу. Налаштування УЗ-сканеру, шляхи оптимізації УЗ-зображення, можливі артефакти й помилки та шляхи їх усунення.  
 • Ультразвукова анатомія поверхневої та глибокої системи вен нижніх кінцівок.  Характеристики кровотоку по венах в нормі. Варіантна анатомія. Де межа між нормою і патологією?
 • Протокол та етапи ультразвукового дослідження, методика.
 • Діагностика варикозної хвороби, найчастіші анатомічні та гемодинамічні варіанти, навіщо вміти їх розрізняти. Що треба знати про перфорантні вени?    
 • УЗ-діагностика тромбозу глибоких та тромбофлебіту поверхневих вен, диференційна діагностика.
 • Формування заключення по результатах проведеного дослідження (яка інформація  має бути у висновку).
 • Ультразвуковий супровід мініінвазивних хірургічних втручань на венах нижніх кінцівок: техніка передопераційного маркування вен, ультразвукова навігація процедури та алгоритм УЗ-спостереження за пацієнтами.    
 • Аналіз нестандартних ситуацій та складних випадків.
 • Діагностичні помилки в флебології.

Практичні блоки є невід’ємною частиною програми даного курсу.

Блоки включають:

 • практичні навички роботи на апараті УЗД;
 • методика дослідження судин кінцівок та кровотоку у них.

Навчання проводиться на обладнанні експертного рівня ESAOTE (Італія). Можливо привести свою модель.

Тривалість курсу: 1 день з 10:00 до 18.00

Сертифікат 10 балів БПР

Найближчі дати проведення: 18 грудня 2023 року

За умови повної оплати до 25.11.2023 року – вартість 3500 грн.

Вартість курсу: 4000 грн.

Організатор: Міжнародна академія сучасної медичної освіти (МАСМО)

Партнери

canfield