Ультразвук при наданні першої медичної допомоги (POCUS). - EduMed - Міжнародна академія сучасної медичної освіти

Ультразвук при наданні першої медичної допомоги (POCUS).

Ультразвук при наданні першої медичної допомоги (POCUS).

Роль діагностичного ультразвуку в клінічній практиці лікаря постійно зростає. Це пов’язано з мініатюризацією технології, простотою у використанні, зменшенні вартості апаратів, підвищенням мобільності та доступним навчанням.

Очікується, що ринок ультразвукових апаратів в США, який використовується при наданні першої медичної допомоги та малоінвазивних втручаннях (A Point of Care Ultrasound (POCUS)), виросте до 3 мільярдів доларів до 2025 року. І подібна тенденція спостерігається в усьому світі.

Під поняттям «Point of Care Ultrasound» мається на увазі використання ультразвуку при діагностичному обстеженні при постановці первинного діагнозу, а також в якості навігаційного інструменту при малоінвазивних маніпуляціях.

Отримана інформація про стан пацієнта в режимі реального часу дозволяє лікарю швидше приймати більш обґрунтовані та правильні рішення. Клінічні дослідження показують, що додавання протоколу ультразвукового дослідження POCUS в лікарні веде до більш ранньої і точної діагностики при зменшенні витрат (відсутня необхідність додаткових обстежень).

При наданні першої медичної допомоги ультразвук використовується в наступних областях:

• Дослідження опорно-рухового апарату

• Кардіологія / інтенсивна терапія

• Швидка медична допомога

• Анестезія / медицина болю

Ультразвукове обстеження займає не більше 20 хвилин. Чутливість і специфічність залежать від анатомічної ділянки, варіюючи від 91 до 98% (чутливість) і 82 – 95% (специфічність).

POCUS в ортопедії

Широке використання ультразвуку в ортопедії пояснюється чіткою і контрастною просторовою візуалізацією м’язів, сухожиль і зв’язок, яка неможлива при рентгенограмі. Ультразвук також використовується при виявленні сторонніх тіл, пухлин, кальцифікатів, а також при ранніх змінах в кістковій тканині, яка включає субклінічний синовіт і ерозії.

POCUS в кардіології

У США ультразвук став вже традиційним інструментом при наданні невідкладної допомоги пацієнтам із зупинкою серця. Американська кардіологічна асоціація (AHA) рекомендує використовувати ультразвук при реанімаційних заходах. Розроблено детальні проколи дослідження для сортування хворих при болю в грудях, задишки, нестабільному артеріальному тиску, шокових станах, травмах грудей і живота.

Навігація

Ультразвук забезпечує візуалізацію ходу голки при численних інтервенційних процедурах. Малоінвазивні втручання під контролем ультразвуку покращують точність і ефективність лікування. Спеціалізовані програмні протоколи дозволяють вводити лікарські препарати в оптимальну точку для зняття болю і прискорення процесів регенерації.

Ультразвуковий контроль при люмбальній пункції став незамінним при виконанні процедури у пацієнтів з ожирінням, викривленням хребта та інших анатомічних аномаліях.

Анестезіологи все частіше використовують ультразвук для оцінки анатомічних структур перед катерезацією або введенням голки. Ультразвук відмінно орієнтує при утрудненому венозному доступі, окреслює нервові сплетення при блокадах і регіональній анестезії.

З огляду на останні тенденції діагностичної медицини наша Академія організовує курси для реаніматологів та лікарів швидкої допомоги «Triple scan. FAST-протокол », а також курси для сімейних лікарів« Алгоритми первинного огляду за допомогою УЗД»

Партнери

canfield

bg
Ми робимо все, щоб вам було зручніше і пропонуємо перейти на нову версію сайту. Продовжуйте роботу саме там!

Спробувати новий сайт!
Залишитися тут