Пандемія COVID 19 і діагностичний ультразвук. - EduMed - Міжнародна академія сучасної медичної освіти

Пандемія COVID 19 і діагностичний ультразвук.

Пандемія COVID 19 і діагностичний ультразвук.

Пандемія COVID 19 робить ультразвук провідним методом діагностики в Італії.

Пандемія COVID 19 змусила лікарів-терапевтів в Італії все більше покладатися на УЗД в рутинних щоденних оглядах. Такий висновок зробили підчас вебінару для європейських і американських лікарів, організований Американським акустичним суспільством.


Лікар Умберто Сабатіні (Umberto Sabatini) з лікарні Павії, Італія каже: «Це як третя рука, яка може допомогти оцінити стан пацієнта зсередини».

Адміністрація стала приділяти особливу увагу ультразвуку на початку 2020 року, коли клініка, одна з перших, прийняла першу хвилю пацієнтів з COVID-19. Великий потік пацієнтів і обмежені можливості радіологічного відділення призвело до обмеження на використання комп’ютерної томографії. Її призначали в крайніх випадках, наприклад, для виключення легеневої тромбоемболії.

Лікар каже: «Можливості нашого радіологічного відділення обмежені. Ми не могли собі дозволити призначати комп’ютерну томографію для всіх наших пацієнтів через пандемію і великої кількості госпіталізованих ».
Відсутність КТ, змусило доктора Сабатіні і його колег звернеться до ультразвуку для візуалізації та діагностики захворювань легень. З того часу, в клініці проводять УЗД легких «щоранку, кожен день і кожну ніч».

«Наша щоденна робота змінилася докорінно, особливо при оцінці функціонального стану для вироблення схеми ведення пацієнтів».


Підчас вебінару Сабатіні поділився дослідженнями, які він вже представляв 10 грудня на схожій зустрічі. Отримані дані показують переваги ультразвукового сканування легких, як діагностичного інструменту при COVID-19.

Він з колегами виявив, що загальний бал за шкалою оцінки УЗД легенів (LUSS) (протокол CLUE) під час вступу до лікарні пов’язаний з тяжкістю розвитку захворювання.

Дослідження базувалося на даних 52 пацієнтів з підтвердженим діагнозом COVID-19, які надійшли в клініку в період з 15 березня по 29 квітня. Було проведено ультразвукове сканування легких, яке використовувалося для розрахунку балів.

Пацієнти з гіршими показниками УЗД легкі при надходженні мали велику ймовірність погіршення стану. Пацієнти з поганими показниками в 3 різних відділах легких мали в 6 разів більше шансів на погіршення стану.

І навпаки, ультразвукове сканування допомагала фіксувати одужання пацієнта. Частка пацієнтів з важким перебігом значно знизилася при другому ультразвуковому скануванні на 10 день перебування в стаціонарі. Це показує «важливість УЗД легень в спостереженні за станом пацієнта»

Отримані дані доповнюють попередні дослідження, які показують, що УЗД легким і обчислення за шкалою LUSS дають можливість швидко визначити тяжкість COVID-19, а також отримувати інформацію про ефективності лікування.

Джерело: www.auntminnie.com

Партнери

canfield

bg
Ми робимо все, щоб вам було зручніше і пропонуємо перейти на нову версію сайту. Продовжуйте роботу саме там!

Спробувати новий сайт!
Залишитися тут